0 položky
0 Kč

sublimační tisk

Sublimační (digitální) tisk je jedna z nejmodernějších tiskových technologií, která umožňuje celoplošný potisk na materiály z umělých vláken (nebo jiné materiály opatřené polyesterovou vrstvou), které mají bílý podklad. Motiv je nejdříve vytištěn velkoformátovou inkoustovou tiskárnou v barevném prostoru CMYK sublimačními inkousty na přenosový papír a následně se podobně jako u transferového tisku přenáší pomocí hydraulického lisu na potiskovaný materiál. Sublimace (přenos) probíhá při teplotě cca 200°C, kdy vlákno materiálu při přenosu nasaje barvu, která není následně zjistitelná omakem.

Touto technologií se tisknou speciální sublimační trička, dresy, vlajky, šátky nebo bannery. Sublimační trička lze potiskovat od malých motivů až po celoplošné a to ve fotografické kvalitě, kdy je tisk stálobarevný a zachovává veškeré původní parametry potiskovaného materiálu. Výhodou sublimačního tisku jsou nízké náklady na tisk malých sérií , protože na rozdíl od přímého sítotisku a transferu nejsou nutné tiskové šablony, takže cena se odvíjí pouze od velikosti potisku.

Pro sublimační tisk využíváme inkjetový plotr Mimaki a pro přenos tisku na látku deskový hydraulický lis Monti Antonio velikost 90 x 120 cm tiskové plochy.

Fotogalerie
facebook procentrum.cz
Copyright (c) 2018 - Procentrum.cz
Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.