0 položky
0 Kč

přímý tisk - sítotisk

Sítotisk je jedna z nejstarších a nejpoužívanějších technologií pro potisk textilu. Speciální barva je nanášena přes sítotiskovou šablonu (síto) přímo do textilu. Před realizací zakázky je nutná předtisková příprava spočívající ve výrobě filmu a tiskové šablony. Pro každou barvu je potřeba vlastní film a šablona, takže vícebarevný tisk se realizuje pomocí více šablon, kdy na každé je pouze jedna barva.

Síto tvoří síťovina napnutá na kovovém rámu, která je ovrstvena světlocitlivou emulzí. Film s tiskovou předlohou (motivem) se umístí na tiskovou šablonu a ve vakuovém rámu se osvítí speciální metalhalogenovou UV lampou. Po osvícení se motiv vyvolá vodou tzn. odplaví se neutvrzená emulze a tisková šablona se stane průchodnou pro barvu v přesně definovaném tvaru tiskového pole.

Po tisku je motiv fixován do podkladové látky v horkovzdušném tunelu při teplotě 150–165°C a takto provedená fixace barev zajišťuje jejich mechanickou odolnost a stálobarevnost při praní. Používáme barvy plastizolové, vodní a leptací (discharge), které jsou zdravotně nezávadné, odolné proti mechanickému poškození i chemickému čištění.

Sítotisk je technologie umožňující tisk jednoduchých log i složitých fotorealistických motivů. Loga a jednoduché grafiky se tisknou přímými barvami (vektorová grafika), fotorealistické motivy se na bílé podklady tisknou v prostoru CMYK nebo separací, na barevné podklady potom pouze separací. Sítotisk dále umožňuje tisk efektu pro zvýraznění nebo doplnění tiskového motivu.

Pro přímý potisk využíváme vlastní zařízení – dva automatické karusely Hebecker Versatronic s výkonem až 8000 ks denně a dva ruční karusely na vzorování a menší zakázky.

Výhody:

  • nejméně nákladný tisk
  • tisk kopíruje tkaninu textilu (není to "placka")
  • mnoho tiskových efektů (3D tisk, puff, skořápka, kůže, lak a jiné...)

Nevýhody:

  • potisk pouze trik, mikin, košil a podobných
  • pro menší série tisku je sítotisk celkově dražší (kvůli přípravě sít + filmů)
Fotogalerie
facebook procentrum.cz
Copyright (c) 2018 - Procentrum.cz
Vyrobila společnost Nový Web s.r.o.